ΕΠΑΛ ΣΑΜΟΥ & ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΒΑΘΕΟΣ

Μια όμορφη δράση έλαβε χώρα την Παρασκευή, 29 Μαρτίου στο Δημοτικό Σχολείο Βαθέος, όταν ο μαθητής του ΕΠΑΛ Σάμου, Γιάννης Γαλανός με τη βοήθεια του Κων/νου Φτενογιάννη, μαθητή του Μουσικού Σχολείου Σάμου, μας παρουσίασαν μια επαγγελματική παράσταση Καραγκιόζη. Σκηνικά, φιγούρες και αυτοσχεδιασμοί αποτελούν δικές τους δημιουργίες. Τα παιδιά μας, απόλαυσαν τόσο την παράσταση που δε σταματούσαν να γελούν με τους έξυπνους διαλόγους των παιδιών. Ευχαριστούμε τον διευθυντή του ΕΠΑΛ, κύριο Τάτση για την όμορφη πρόταση που μας έκανε, συστήνοντάς μας αυτά τα δύο ταλαντούχα παιδιά. Ανανεώσαμε το ραντεβού μας για νέες παραστάσεις και προτείνουμε σε όλα τα σχολεία να καλέσουν τα παιδιά για μια αξέχαστη παράσταση Καραγκιόζη!!!!!!